Cześć,
mam na imię Daniel. Jest mi bardzo miło powitać Cię w Szkole Finansów 🙂 Moim celem jest edukacja finansowa i budowanie świadomości finansowej. Cieszę się, że jesteś w tym miejscu, ponieważ oznacza to, że chcesz dbać o własne finanse. A ja chcę ułatwić Ci zdobywanie i pogłębianie wiedzy finansowej, która Ci w tym pomoże.

 

Wasze historie są różne, a sytuacja życiowa i finansowa, każdego z Was jest inna. Dlatego staram się, aby artykuły, które publikuję na blogu, były dopasowane do Waszych potrzeb, a ich treść była pomocna i wartościowa. Świat finansów jest pełen różnych ciekawostek, ale najpierw trzeba go dobrze poznać, aby móc w pełni z niego korzystać 🙂

 

Dzielenie się swoją pasją i wiedzą sprawia mi dużą radość. Wiedzę staram się przekazywać w praktyczny sposób. Często posługuję się liczbami i przykładami, aby dokładniej omówić dane zagadnienie. Wynika to z mojego analitycznego podejścia oraz związane jest z moim wykształceniem (finanse i rachunkowość oraz informatyka i ekonometria). Wpływ ma na to również moje doświadczenie zawodowe w takich instytucjach jak bank, towarzystwo ubezpieczeń, czy towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które pozwoliło mi poznać świat finansów „od kuchni”.

 
Więcej o edukacji finansowej…

Edukacja finansowa to między innymi nauka dotycząca planowania wydatków, oszczędzania oraz inwestowania. Niski poziom posiadanych oszczędności, nadmierna konsumpcja oraz niepokojący poziom zadłużenia, to tylko kilka przesłanek wskazujących na potrzebę edukacji w tym zakresie. 

Edukacja finansowa wyrabia nawyki oszczędzania oraz planowania finansowego. Zauważyć zatem można, że poziom posiadanej wiedzy finansowej w znaczny sposób przekłada się na sposób wydatkowania oraz oszczędzania posiadanych środków finansowych.

Posiadanie wiedzy finansowej pomaga również w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi oraz rozpoznawaniu szans i zagrożeń, jakie niosą ze sobą podejmowane w życiu decyzje finansowe. Jest to bardzo istotne, ponieważ podejmowanie efektywnych decyzji, wpływa na poprawę własnej sytuacji finansowej.

Co więcej, dzięki edukacji finansowej można poznać mechanizmy i zasady funkcjonowania rynków finansowych oraz pogłębiać swoją wiedzę na temat produktów oraz instrumentów finansowych. Umiejętność porównywania produktów finansowych jest niezmiernie ważna, ponieważ pozwala wybrać produkty najbardziej adekwatne do własnych potrzeb.

Co więcej, postęp technologiczny oraz innowacyjne rozwiązania znacznie ułatwiły dostęp do coraz szerszej oferty usług finansowych. Powoduje to jednak ciągłą potrzebę podnoszenia wiedzy w tym zakresie.

Edukacja finansowa, a co za tym idzie wiedza finansowa, wpływa na codzienne życie. Prowadzi do podejmowania świadomych oraz odpowiedzialnych finansowo decyzji, co bezpośrednio przekłada się na własne bezpieczeństwo finansowe.

 
Jak być na bieżąco…

Aby wiedzieć na bieżąco, co słychać w Szkole Finansów, możesz:

Odbierz prezent

Dołącz do newslettera i odbierz swój prezent!
Budżet domowy (w Excelu), dzięki któremu zaplanujesz swoje wydatki i zaoszczędzisz własne pieniądze.
Dodatkowo poznasz stopień realizacji swoich planów finansowych oraz strukturę własnych wpływów i wydatków.


MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE